Lista ogłoszeń Dodaj ogłoszenie
Właściciel
Pół-turyści tworzą nowe trendy, po pandemii nie wrócą do biur
Dodane: 31 maja 2021 - CEO, Jaroslaw Stankiewicz

Pandemia zmieniła rynek najmu. Wynajem mieszkania na kilka nocy cieszy się zdecydowanie mniejszą popularnością. Widoczny jest za to inny trend. Coraz więcej ludzi decyduje się na pracę zdalną i mieszkanie poza dotychczasowym miejscem zameldowania przez co najmniej kilka miesięcy.

Pandemia COVID-19 zdecydowanie zmieniła rynek pracy. W związku z zapewnieniem bezpieczeństwa swoim pracownikom, ale zarazem koniecznością utrzymania ciągłości pracy duża jej część była wykonywana zdalnie. Bez pojawiania się w biurze.

Według raportu instytutu McKinseya, również po zakończeniu okresu pandemii, praca zdalna będzie nadal cieszyła się sporym zainteresowaniem pracowników i dość dużą wyrozumiałością pracodawców. Z przeanalizowanych przez McKinseya ponad 2000 stanowisk wykonywanych w ok. 800 zawodach okazuje się, że bez utraty produktywności zdalnie może być wykonywane ok. 25% zadań (od trzech do pięciu dni w tygodniu poza dotychczasowym miejscem pracy). Stanowi to nawet do pięciu razy więcej pracy zdalnej niż przed pandemią i może spowodować duże zmiany w geografii pracy.

Niektóre firmy już planują przejście na elastyczne miejsca pracy po pozytywnych doświadczeniach z pracą zdalną podczas pandemii. Zmniejszy to ogólną przestrzeń biurową, której potrzebują — zapowiada Jarosław Stankiewicz, CEO Nanou.pl — platformy oferującej mieszkania na wynajem. Dowodem jest ankieta McKinseya — przeprowadzona wśród 278 menedżerów — która wykazała, że średnio planowali zmniejszyć powierzchnię biurową o 30%.

Jarosław Stankiewicz dodaje, że pracownicy również nie chcą wracać do siedzib swoich firm. -Większość pracowników ceni sobie elastyczność, zwłaszcza ci z długimi dojazdami do pracy. Firmy są na to coraz lepiej przygotowane. Menedżerowie nauczyli już się zarządzać rozproszonymi zespołami, potrafią oceniać wydajność i motywować. Na pomoc idzie też technologia, dzięki której efekty pracy można zapisywać w chmurze, a aplikacje zapewniają komfortowe i bezpieczne komunikowanie się-zaznacza Stankiewicz.

Słowa CEO Nanou.pl potwierdzają badania Future Forum, które zleciła firma Slack (dostawca narzędzi i usług online dla pracy zespołowej). Według nich tylko 12% ludzi opowiedziało się za powrotem do pełnoetatowej pracy biurowej, a 72% chce aby hybrydowy model był rozwijany.

Link źródłowy: https://gospodarka.dziennik.pl/praca/artykuly/8164966,praca-zdalna-biura-powrot-pol-turysci.html?fbclid=IwAR0HontJZEcTQfbl3PwB5VSH8kcxKaBxQ0JpDpjPhy6nfSbHoMVbZyFz-Y0

Dowiedz się więcej
Zobacz pozostałe wpisy
Właściciel
Pandemia zmieniła rynek najmu. Wynajem mieszkania na kilka nocy cieszy się zdecydowanie mniejszą popularnością. Widoczny jest za to inny trend. Coraz więcej ludzi decyduje się na pracę zdalną i mieszkanie poza dotychczasowym miejscem zameldowania przez co najmniej kilka miesięcy. Pandemia COVID-19 zdecydowanie zmieniła rynek pracy. W związku z zapewnieniem bezpieczeństwa swoim pracownikom, ale zarazem koniecznością […]
Właściciel
Szybki wynajem nieruchomości jest łatwiejszy, jeśli możesz stworzyć ogłoszenie wyróżniające się na tle innych. Napisanie dobrego ogłoszenia jest łatwe, jeśli weźmiesz pod uwagę następujące wskazówki: 1. Atrakcyjny tytuł 2. Zgrabna pisownia i wyraźne pismo, bez wielkich liter! 3. Podkreśl zalety i dodatki nieruchomości 4. Zachęć zainteresowaną stronę do kontaktu 5. Dodaj dobre jakościowo zdjęcia 6. […]
Właściciel
Czy zauważyłeś kiedyś, że wszystkie portale nieruchomości zaczynają wyglądać tak samo? Wyszukaj według kodu pocztowego, filtruj według ceny, wybierz liczbę pokoi…